Aktualności
najnowsza wiadomość z dnia: 2022-10-13 10:29:00
(nowsze) poprzednia 3 z 20 następna (starsze)
dodano: 2022-10-13 10:27:42

Dzień Nauczyciela i ślubowanie klas I

12 października odbyły się w naszej szkole uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączone ze ślubowaniem klas I szkoły branżowej I stopnia i technikum.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po ślubowaniu z okazji zbliżającego się Dnia Nauczyciela odbyły się zawody dwóch zespołów – nauczyciele kontra oraz uczniowie. Drużyny zmagały się z wieloma konkurencjami, m.in.:

 • Rebus - Jaka to piosenka?
 • Układanie jak największej liczby wyrazów z 4 liter
 • Co to za bajka?
 • Quiz wiedzy o ZDZ-cie.

Obie drużyny zaciekle walczyły o zwycięstwo, jednak większością punktów wygrała drużyna nauczycieli. Wzajemna rywalizacja była okazją do miłego spędzenia czasu oraz poznania nauczycieli w innym, „niecodziennym” ujęciu. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali drobne upominki.
Uczestnikom gratulujemy zdrowej rywalizacji a publiczności dziękujemy za wspaniały doping!

Zapraszamy do nazej fotorelacji.

 
dodano: 2022-10-13 09:15:22

Zielona Szkoła - Pieniny

Pieniny zawsze są piękne a szczególnie jesienią… czyli jedziemy  na wycieczkę do Szczawnicy!   

To były wspaniale spędzone dni pełne wrażeń.

Z Lublina wyjechaliśmy 27 września czyli w dniu Światowego Dnia Turystyki. Pieniny to miejsce, gdzie natura i kultura przeniknęły się wzajemnie i połączyły w pełnej harmonii. Wyjątkowy krajobraz, wspaniała przyroda, bogaty i zróżnicowany folklor, gwara, muzyka i zwyczaje górali, a także walory zdrowotne klimatu (wody mineralne) sprzyjają zainteresowaniu tym regionem. Wyruszyliśmy do Szczawnicy, największego centrum turystycznego regionu, położonego na styku Pienin i Beskidu Sądeckiego, od ponad 160 lat jednego z najpopularniejszych polskich uzdrowisk. Spacerowaliśmy urokliwymi i malowniczymi trasami turystycznymi Pienin w Polsce i na Słowacji.

Wróciliśmy do domu zmęczeni, ale dotlenieni i zadowoleni, pełni energii do pracy.

Zapraszamy do galerii

 
dodano: 2022-09-07 09:53:52

Narodowe Czytanie

Rok 2022 został ogłoszony Rokiem Romantyzmu Polskiego. 200 lat temu Polska wkroczyła w nową epokę literacką, a za jej symboliczny początek uznaje się wydanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Nic więc dziwnego, że tegoroczna akcja Narodowego Czytania, objęta patronatem Pary Prezydenckiej, odbyła się pod znakiem „Ballad i romansów”. Narodowe Czytanie organizowane jest przez Prezydenta RP od 2012 roku i zostało zainicjowane wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

Nasza szkoła przyłączyła się do tego wydarzenia. 2 września mieliśmy okazję przypomnieć sobie najpiękniejsze ballady Wieszcza Narodowego.

W wydarzeniu udział wzięli zaproszeni goście: Pan Piotr Tokarczuk, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, Pani Urszula Kurek, Instruktor Metodyczny Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, Pani Małgorzata Poleszak, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej im. Bronisława Pietraka w Garbowie oraz Pani Małgorzata Samoszuk-Szczerkowska, Wiceprezes Zakładu Doskonalenia Zawodowego.

Pani Dyrektor Aneta Sławińska odczytała list Prezydenta Andrzeja Dudy. Panie Emilia Czerniec, Agnieszka Szewczyk oraz Karolina Poleszak przypomniały balladę „Romantyczność” w której Mickiewicz w symboliczny sposób przedstawił główne założenia polskiego romantyzmu. Uczennice Nikola Bielak, Karolina Baran, Amelia Kozłowska oraz Kinga Sagan przedstawiły żartobliwy utwór „Pani Twardowska”. Głos zabrał także jeden z naszych gości, Pani Małgorzata Poleszak, która odczytała tajemniczą i nastrojową „Świteziankę”.

Dużą niespodziankę oraz radość dla wszystkich uczniów, stanowiło odczytanie „Trzech Budrysów” przez nieobecnego nauczyciela języka polskiego, Pana Roberta Danilczuka, który połączył się z nami telefonicznie.

Zapraszamy do Galeriii, gdzie można obejrzeć fotorelcję z wydarzenia.

 
dodano: 2022-08-17 16:37:25

Egzaminy poprawkowe

Terminy egzaminów poprawkowych

Przedmiot

Data

Godzina

język polski

25.08.2022r.

9:00

informatyka

25.08.2022r.

10:00

matematyka

25.08.2022r.

12:00

technologia gastronomiczna

26.08.2022r.

11:00

podstawy przedsiębiorczości

26.08.2022r.

9:00

język angielski

29.08.2022r.

10:00

język obcy zawodowy

29.08.2022r.

10:00

język obcy we fryzjerstwie 

29.08.2022r.

10:00

 

 
dodano: 2022-06-01 10:40:01

"Ekologiczny zawrót głowy"

Wyniki konkursu "Ekologiczny zawrót głowy":

 • I miejsce: fryzjerka Kinga Dobrzyńska i modelka Emilia Kowalska,
 • II miejsce: fryzjerka Klaudia Jabłońska i modelka Dorota Dudek,
 • III miejsce: fryzjerka Natalia Grygiel i modelka Zuzanna Kalinka.

Wyróżnienia:

 • fryzjerka Wiktoria Lipiec i modelka Natalia Stasiak,
 • fryzjerka Kinga Czarnacka i modelka Joanna Mazurek,
 • fryzjerka Weronika Twardowska i modelka Aleksandra Mokijewska. 

Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!!!

Galeria zdjęć z konkursu

 

 
dodano: 2022-05-27 08:44:00

Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej

W dniu 23 maja odbył się Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej o Mistrzostwo Szkół ZDZ w Lublinie.
Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Mecze rozgrywane były na wysokim poziomie, zgodnie z zasadami fair play. Turniej przebiegał w przyjaznej i sportowej atmosferze, z zachowaniem zasad zdrowej rywalizacji.
 
Wyniki Turnieju:
 • I miejsce – Klasa 3 Żg Technikum
 • II miejsce – Klasa 1 mke BS
 • III miejsce – Klasa 3p BS
W imieniu pani Dyrektor Anety Sławińskiej oraz nauczycieli wychowania fizycznego, pani Iwony Winiarek-Kieragi i pana Łukasza Harbuza, serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

 

 
dodano: 2022-05-23 13:26:33

Dzień Otwarty Szkół ZDZ w Lublinie

20 maja 2022r. odbył się w naszych szkołach Dzień Otwartych Drzwi. 

W trakcie spotkania można było uzyskać informacje o szkole, o kierunkach kształcenia w Technikum,Szkole branżowej I stopnia oraz Policealnym Studium Zawodowym, spotkać się i porozmawiać z nauczycielami lub uczniami oraz zwiedzić nowoczesne pracownie zawodowe: fryzjerskie, gastronomiczne, kosmetyczne i wizażu.

Podczas Dnia Otwartego Szkoły uczniowie klas ósmych szkół podstawowych mogli uczestniczyć w różnych ciekawych zajęciach takich jak:

 • prezentacja pracowni fryzjerskich, gastronomicznych, kosmetycznej, wizażu,
 • prezentacja produkcji gastronomicznej - wypiekanie bułeczek,
 • prezentacja sztuki dekorowania potraw - Carving,
 • prezentacja zdjęć, filmów i wyrobów wykonanych przez uczniów na kursach gastronomicznych i fryzjerskich,
 • pokaz wykonywania fryzur na róże okazje,
 • pokaz wykonywania makjażu okolicznościowego.

Absolwencji szkół ponadpodstwawoch mieli okazję zapoznać się z pracowniami kosmetycznymi oraz wziąć udział w zajęciach ze zdobienia paznokci oraz przeprowadzania zabiegów kosmetycznych na twarz i ciało.

Zapraszamy na fotorelację z Dni Otwartych Szkół ZDZ w Lublinie.

 

 
dodano: 2022-05-16 08:15:30

Dzień Otwarty w Policealnym Studiu Zawodowym ZDZ