Aktualności
najnowsza wiadomość z dnia: 2017-10-19 16:33:21
(nowsze) poprzednia 2 z 9 następna (starsze)
dodano: 2017-10-16 19:05:18

"OTRZĄŚNIJ SIĘ PIERWSZAKU!!!"

 

Pod tym hasłem 13 października 2017 r., odbyły się w naszej szkole "Otrzęsiny" klas I, które przygotowali uczniowie klas IV.

Otrzęsiny poprzedziło uroczyste ślubowanie uczniów klas I. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 
dodano: 2017-09-26 19:51:55

Lubelski Festiwal Nauki

Lubelski Festiwal Nauki

Dnia 26.09.2017r. uczennice klasy IV Technikum ZDZ w Lublinie wzięły udział w warsztatach w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. UMCS w Lublinie gościł nasze uczennice na Wydziale Chemii. Po krótkim wykładzie na temat sposobów wytwarzania mydeł dziewczyny przystąpiły do pracy w laboratoriach studenckich.

Wszystkie mydła, wyprodukowane przez nasze uczennice miały przepiękne zapachy i kształty. Na szczególną uwagę jednak zasługuje praca Wiktorii Ślusarz i Karoliny Grzesiak - dziewczyny wykazały się niesamowitym talentem i otrzymały nagrodę za najładniejsze mydło. GRATULACJE !

Zapraszamy do galerii !

 

 
dodano: 2017-08-24 15:20:15

„Nowe umiejętności - nowe możliwości

Zapraszamy uczniów i nauczycieli do udziału w projekcie unijnym:
 
„Nowe umiejętności - nowe możliwości"
                     

Projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli Technikum i Szkoły Branżowej ZDZ w Lublinie.

Informacje dotyczące projektu i dokumenty do pobrania znajdują się na stronie internetowej szkoły

w zakładce "Projekty Unijne".

 

 
dodano: 2017-06-12 17:12:04

STYLIZACJE ŚLUBNE

Pracowity piątek w naszej szkole: STYLIZACJE ŚLUBNE

Fryzury: uczniowie Technikum Fryzjerskiego ZDZ w Lublinie. Makijaże: słuchaczki Studium Kosmetycznego ZDZ. Makijaż pokazowy w wykonaniu Pani Eweliny Wasilczyk. Evell makeup: Ewelina Wasilczyk. Stylizacja paznokci: słuchaczka PSZ Ewelina Sęk. Suknie: Ślubne Atelier. Modelki: uczennice I klasy Technikum Fryzjerskiego z elementami kosmetyki.

W imieniu Dyrekcji Szkół ZDZ w Lublinie duże podziękowania dla WSZYSTKICH biorących udział w przygotowaniu prezentowanych stylizacji.

Zapraszamy do GALERII

 
dodano: 2017-06-05 12:48:40

Zaproszenie do współpracy

 

 

Otrzymaliśmy ciekawą ofertę współpracy dla naszych byłych i obecnych uczniów z klas gastronomicznych.

Może kogoś zainteresuje?

W razie potrzeby dysponujemy danymi kontaktowymi.

Pozdrawiamy!

 

 
dodano: 2017-05-31 10:52:53

Wizyta w PZL Świdnik

Wizyta w PZL Świdnik

 

W dniu 24 maja 2017 r. odbyła się wycieczka uczniów pierwszej i drugiej zasadniczej szkoły zawodowej o profilu kształcenia monter-mechanik.

Uczestnicy wycieczki mieli możliwość zapoznać się z przebiegiem montażu śmigłowców w świdnickiej fabryce PZL.

Dokładnie poznali proces nitowania kadłubów lotniczych. W trakcie wycieczki uczniowie zostali zaproszeni do podjęcia pracy w tej firmie.

 

               

 
dodano: 2017-05-25 10:59:56

Dni Otwarte SIPMA

W dniach 13-14 maja 2017 roku w Lublinie odbyły się Dni Otwarte SIPMA, podczas których zaprezentowane zostały wszystkie produkowane przez firmę maszyny rolnicze oraz produkty związane z branżą rolniczą. Podczas festynu zwiedzający mogli zobaczyć nowatorskie rozwiązania stosowane w dziedzinie konstrukcji oraz technologii maszyn rolniczych i uczestniczyli w dynamicznych pokazach produkowanych maszyn. Mogli też porozmawiać i wymienić swoje spostrzeżenia z konstruktorami, użytkownikami i pracownikami produkcji oraz miło spędzić czas.

Szkoły ZDZ w Lublinie od kilku lat współpracują z SIPMĄ. Uczniowie klas mechanicznych Zasadniczej Szkoły Przyzakładowej ZDZ w Lublinie zdobywają tam szlify w ramach praktycznej nauki zawodu. Promowano tam nową ofertę Szkół ZDZ w Lublinie zorientowaną na ucznia kreatywnego i poszukującego drogi rozwoju w branży mechanicznej.

 
dodano: 2017-05-17 08:41:42

3-maja 2017r.

Jak co roku wraz z Lublinem obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji z 1791 roku. Pod opieką nauczycieli reprezentacja uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Technikum ZDZ udała się do Archikatedry. O 10.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, którą celebrował Arcybiskup Lubelski Stanisław Budzik.

Wraz z pocztami sztandarowymi lubelskich Szkół i organizacji, związków i stowarzyszeń, poprzedzani orkiestrą wojskową i kompanią reprezentacyjną udaliśmy się później na Plac Zamkowy na główne uroczystości. Przemówienia oficjeli, wręczanie okolicznościowych odznaczeń i ceremoniał wojskowy poprzedziły inne punkty programu: polonez, koncert orkiestry wojskowej, pokazy grup rekonstrukcji militarnych, które zaprezentowały się konno, motorowo i pieszo. Deszczowa pogoda i zimno sprawiły, że grochówka z wojskowego kotła smakowała wyjątkowo.

Nasz poczet sztandarowy uzupełnił Dominik, dla którego  był to debiut w roli chorążego. Jednak odświętny nastrój udzielił się wszystkim.

Jesteśmy dumni z naszej tradycji i narodowych symboli. Dobrze jest być Polakiem!