Aktualności
najnowsza wiadomość z dnia: 2024-03-01 07:54:21
(nowsze) poprzednia 2 z 19 następna (starsze)
dodano: 2024-03-01 07:38:26

Wizyta w schronisku

28 lutego kolejna już klasa z naszej szkoły - klasa 2 F/Ż odwiedziła Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Metalurgicznej w Lublinie, z którym nasza szkoła współpracuje od tego roku. Przy okazji dostarczyliśmy potrzebującym zwierzętom suchą i mokrą karmę. Mieliśmy także możliwość uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych dotyczących mądrej adopcji.

Zapraszamy do galerii

 
dodano: 2024-02-29 20:55:47

Turniej tenisa stołowego

23 lutego odbył się turniej tenisa stołowego o Mistrzostwo Szkół ZDZ w Lublinie.

Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Rywalizacja stała na wysokim poziomie i była zgodna z zasadami fair play.

Wyniki Turnieju:🥇Kacper Kobus - klasa 3 kem 🥈 Patryk Nadskakòlski - klasa 1 m 🥉Kacper Wołoszyn - klasa 1 F/Ż.

W imieniu pani Dyrektor Małgorzaty Mendryk - Urban oraz nauczycieli wychowania fizycznego, serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Dziękujemy klasom gastronomicznym za przygotowanie pysznego poczęstunku dla uczestników turnieju.

Zapraszamy do galerii

 
dodano: 2024-02-23 08:24:40

Studniówka 2024

I kto by pomyślał, że klasa piąta dotrze tak szybko do studniówki… I kto by pomyślał, że te niemal pięć lat miną, jak jeden dzień… W przedostatnią sobotę stycznia odbyła się studniówka - uświęcony tradycją bal na sto dni przed egzaminem dojrzałości. 

Przygotowaniom jak zwykle nie było końca i nie wiadomo, kiedy się zaczęły. Choreografia poloneza i próby dostarczały wielu emocji, bo od tego, jak mówią, zależy bal i powodzenie matury. Na szczęście trema została pokonana i pod przewodnictwem Pani Dyrektor i naszego Wychowawcy udało się wszystko znakomicie. Wzruszenie, kwiaty, łzy szczęścia, coś ścisnęło za gardło, gwałtowne bicie serca Naszych Rodziców… Emocji nie było końca. Potem było już „z górki”: jeden taniec, drugi, trzeci…. Jedyne w swoim rodzaju zdjęcia na pamiątkę: z klasą z Przyjaciółmi, w swoim Gronie, z Dziewczynami, z Chłopakami, z Nauczycielami… Wir coraz większy! I, jak to na najlepszej Imprezie, rozmowy, śmiech, żarty…

Noc zaczęła przechodzić we wczesny poranek… i odeszła. A Nam zostały jedynie wspomnienia. Niepowtarzalne! Bo do MATURY już zostało nam tylko 99 dni!

Zapraszamy do GALERII

 
dodano: 2024-02-21 17:40:07

Wizyta w lubelskim schronisku

 

W dniu 19 lutego odbyło się wyjście klasy I f BS do schroniska dla zwierząt przy ul. Metalurgicznej. Podczas lekcji edukacyjnej uczniowie zapoznali się z zasadami adopcji zwierząt panującymi w lubelskim schronisku, wysłuchali ciekawych historii o psach i nie tylko...Potem była pora na zwiedzanie schroniska oraz poznanie jego uroczych, mimo że doświadczonych przez los, mieszkańców.

Zapraszamy do galerii

 
dodano: 2024-01-18 08:39:50

Ratujemy zwierzaki

Miło nam poinformować, że nasza szkoła bierze udział w akcji ratujemyzwierzaki.pl polegającej na honorowej adopcji – sponsoringu wybranego zwierzęcia. Nasza Szkoła ma pod opieką owczarka niemieckiego - Alka. W szkole systematycznie organizowane są akcje uczniowskie mające na celu zgromadzenie funduszy „adopcyjnych”. Projekt jest koordynowany przez klasę II F/Ż.

A o to nasz pupil Alek

 
dodano: 2024-01-07 19:04:21

Dobrze pomagać - IV Charytatywny Maraton Zumba Fitness

8 grudnia 2023 roku odbył się  IV Charytatywny Maraton Zumba Fitness objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka. W ramach tego wydarzenia odbyło się wiele atrakcyjnych występów, wśród których nie zabrakło pokazu stylizacji karnawałowych przygotowanych przez uczniów Szkół ZDZ. 

Środki zebrane podczas imprezy pomogą w walce o powrót do zdrowia Aleksa ucznia XIV LO. 

Dobrze pomagać.

 

                Galeria zdjęć

 
dodano: 2024-01-05 12:56:02

DZIEŃ SPRZĄTANIA BIURKA

8 stycznia obchodzimy dość nietypowe, ale jakże potrzebne święto – Dzień Sprzątania Biurka. W kwestii sprzątania i porządku od lat ścierają dwie frakcje. Jedna twierdzi, że w bałaganie nie da się pracować, marnuje się czas na poszukiwania potrzebnych dokumentów, a człowiek nie może się skoncentrować. Druga frakcja twierdzi, że nieład artystyczny świadczy o kreatywności i zaangażowaniu (sam Albert Einstein powiedział podobno: Jeżeli zabałaganione biurko jest znakiem zabałaganionego umysłu, znakiem czego jest puste biurko?).

A my już dzisiaj zapraszamy do podzielenia się na naszym Facebook’owym profilu (w komentarzach pod postem) zdjęciami Waszych biurek – zarówno przed jak i po sprzątaniu 😉

 
dodano: 2024-01-04 08:38:13

Dzień Spaghetti

4 stycznia – DZIEŃ SPAGHETTI

Na pomysł aby świętować dzień spaghetti wpadli Amerykanie, którzy uwielbiają tę potrawę. A także udoskonalili podstawowy włoski przepis, o czym za chwilę.

Co to jest spaghettini?

Żeby było ciekawie, spaghetti to po prosu jeden z wielu rodzajów makaronu. Jednak na całym świecie przyjęło się nazywać tak danie powstające z połączenia makaronu (z włoskiego pasta) z sosem.

Tradycyjne włoskie dania tego typu są bardzo proste. Wystarczy oliwa, odrobina ziół i czosnek. Nieco bogatsza wersja, wzbogacona o sos pomidorowy to we Włoszech właśnie bolognese.
Kolejna wersja to al ragu, w uproszczeniu jest to włoskie bolognese z mielonym mięsem (łopatka lub szynka wieprzowa). Te dwie wersje na ogół bywają mylnie nazywane właśnie spaghetti bolonese.
Ostatnią bardzo popularną wersją tego pysznego dania jest carbonara. Przygotowuje się ją z boczkiem oraz jajkiem.

Ciekawostki na 4 stycznia

Oczywiście największymi producentami i konsumentami makaronu na świecie są Włosi. Produkują rocznie około 3 mln ton, światowa produkcja to 14 mln ton. Kolejne miejsca zajmują USA i Kanada, ze względu na największą uprawę pszenicy durum, z której robi się makarony. Co ciekawe spora ilość pszenicy durum z tych krajów jest eksportowana do Włoch.

Jakie jest spożycie makaronu

Średnio każdy Włoch zjada blisko 28 kg makaronu. W Polsce jest to zaledwie 5 kg na jednego mieszkańca. Najpopularniejszym zjadanym u nas rodzajem makaronu jest właśnie, długi i cienki makaron spaghetti.

Źródło: https://przypinka.pl/4-stycznia-dzien-spaghetti-historia-pomysly-ciekawostki

Ciekawe jakie pyszności stworzymy dzisiaj w pracowniach gastronomicznych naszej szkoły…?